tel: +48 22 818 80 43

Wybieramy suknię ślubną – jak, z kim, kiedy?

Wybór ślubnej kreacji to dla Ciebie ogromne przeżycie. Jednocześnie jest to kulminacyjny moment przedślubnych przygotowań. Suknia ślubna powinna pasować do Twojego stylu i osobowości. W tym artykule zamieściliśmy ważne wskazówki przy zakupie sukni ślubnej, które pomogą Ci podjąć decyzję. Dowiesz się z niego także, jak wybrać suknię ślubną.

Kiedy zamówić suknię ślubną?

Suknia ślubna powinna być gotowa na miesiąc przed terminem Twojego ślubu. Dlatego na pierwszą wizytę w salonie sukien ślubnych, warto wybrać się około 6-8 miesięcy przed uroczystością. Tak długi zapas czasowy pozwoli na wybór sukni i złożenie zlecenia na jej uszycie lub, w przypadku sukni gotowych, sprowadzenie ich do salonu i naniesienie odpowiednich poprawek. W dużych miastach zasady i wskazówki przy zakupie ślubnej mogą uwzględniać ilość zamówień, jakie mają w danym okresie najpopularniejsze salony. Terminy będą więc różne w zależności od renomy i obłożenia salonu. Pamiętaj też o koniecznych przymiarkach. Zwykle czekają Cię co najmniej 3 wizyty u krawcowej. Dodatkowy czas na ewentualne poprawki da Ci pewność, że suknia będzie gotowa w terminie.

Z kim po suknię ślubną?

Przyszłe Panny Młode najchętniej przychodzą do salonu razem z przyjaciółką, mamą lub siostrą. Warto wcześniej ustalić, z kim wybierać suknię ślubną, ponieważ każda z tych osób ma inne podejście nie tylko do mody ślubnej, ale także do Ciebie.

Przyjaciółka, która dobrze Cię zna to dobry doradca. Będzie z Tobą szczera i odradzi Ci niepasujące do Twojej osobowości rozwiązania. Jej cenne wskazówki przy zakupie sukni ślubnej, mogą ustrzec Cię przed podjęciem pochopnej decyzji. Siostra w zależności od łączących was relacji, może okazać się nieco bardziej krytyczna, ale nadal pomocna. Natomiast mama ma skłonność do demonizowania śmiałych rozwiązań np. głębokich dekoltów czy wycięcia na plecach. Nie zdziw się, więc gdy podczas przymiarek ujawnią się jej konserwatywne poglądy. Mimo to w jej przypadku również możesz liczyć na szczerą ocenę.

Z kim wybierać suknię ślubną, a z kim tego nie robić?

Wiesz już, z kim po suknię ślubną warto się udać. Tymczasem są też osoby, które należy wykluczyć z tego grona. Pierwszą z nich jest narzeczony, który ze względu na tradycję, a nawet przedślubne przesądy nie powinien uczestniczyć w wyborze Twojej ślubnej kreacji. Dzięki temu moment, w którym po raz pierwszy ujrzy Cię w sukni ślubnej, będzie dla niego pięknym, a zarazem wzruszającym przeżyciem. Dla tej wyjątkowej chwili warto zrezygnować z jego pomocnych i rzeczowych porad.

Kolejną osobą, a może raczej grupą osób, których lepiej nie zabierać na pierwsze przymiarki są koleżanki. Wyobraź sobie kobiety, które mają wspólnie zdecydować o czymś, co dotyczy Ciebie. Z pewnością usłyszysz sprzeczne ze sobą opinie, wprowadzające do Twojego umysłu jeszcze więcej wątpliwości. Grupa koleżanek zwykle oznacza chaos i brak jednomyślności.

Unikaj także osób, które mają w zwyczaju wszystko krytykować. Nieprzyjemne uwagi o Twojej figurze mogą wpędzić Cię w niepotrzebne kompleksy. Twoi doradcy powinni być szczerzy, ale jednocześnie taktowni i życzliwi.

Wskazówki przy zakupie sukni ślubnej

Zanim udasz się do salonu sukien ślubnych, sprawdź w katalogach i na ślubnych portalach, jaki model z modnych obecnie kreacji najbardziej Ci odpowiada. Zdecydowałaś już, z kim po suknię ślubną pójdziesz? W takim razie możecie wspólnie przejrzeć strony internetowe salonów, do których się wybierzecie. Dzięki wstępnemu rozeznaniu na miejscu szybciej znajdziesz wymarzoną suknię. Może się jednak okazać, że źle się w niej czujesz lub zupełnie nie pasuje do Twojej figury. W takim przypadku musisz zmienić swoje plany i wybrać inny model sukni ślubnej. Pomocny może być doświadczony personel salonu. Jego porady mogą naprowadzić Cię na taki fason, którego wcześniej nie brałaś nawet pod uwagę.

Jak wybrać suknię ślubną? Typ figury

Zastanawiasz się, jak wybrać suknię ślubną, by w dniu ślubu wyglądać olśniewająco? Weź pod uwagę przede wszystkim 2 kwestie – typ swojej figury i wygodę.

Nawet najpiękniejsza suknia nie będzie wyglądać elegancko, jeśli nie dopasujesz jej do swojej sylwetki. Kobiety o krągłych kształtach niekorzystnie wyglądają w sukni o kroju syrenki. Popularna princessa zamaskuje brzuszek, uda i wyszczupli ramiona. Natomiast suknię ślubną o prostym kroju polecamy paniom o większym biuście i wyraźnym wcięciu w talii. Wysokie kobiety mogą wydawać się wyższe od swojego partnera, jeśli założą suknie typu empire. Dlatego powinny unikać tego fasonu. Suknia o fasonie litery A to z kolei świetny pomysł, gdy chcesz podkreślić talię, a zamaskować masywne uda. Jak widzisz, każdy z fasonów może pomóc podkreślić atuty lub zamaskować mankamenty sylwetki przyszłej Panny Młodej.

Jak wybrać suknię ślubną? Wygoda

Przed zakupem sukni ślubnej, sprawdź, czy będziesz mogła swobodnie się poruszać. Przejdź się po salonie dostojnym krokiem, spróbuj też przykucnąć, a nawet zatańczyć. Musisz sprawdzić, czy kreacja jest na tyle lekka i wygodna, by przetańczyć w niej cała noc. Pamiętaj, że w kwestii komfortu, polegasz wyłącznie na sobie. O ile Twoi doradcy mogą ocenić wygląd sukni, to jak się w niej czujesz, musisz już określić sama.

Wybór ślubnej kreacji jest najprzyjemniejszym obowiązkiem przyszłej Panny Młodej. Suknia ślubna to strój, w którym z radością rozpoczniesz nowy etap swojego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.