tel: +48 22 818 80 43
suknia-slubna-z-odpinana-spodnica

Suknia ślubna z odpinaną spódnicą – nowy trend

Panny młode coraz częściej zamawiają dwie ślubne kreacje na wesele. Pierwsza to gwiazda uroczystości, mająca za zadanie olśniewać uczestników wydarzenia, z kolei druga jest przeznaczona na swobodniejszą część imprezy. To rozsądne, a przede wszystkim praktyczne podejście. Dzięki niemu świeżo upieczona żona nie musi do rana nosić ciężkiej, niewygodnej sukni krępującej ruchy. Można jednak postawić na inną opcję, cieszącą się rosnącym zainteresowaniem narzeczonych. To suknie z odpinanym dołem, pełniące funkcję dwóch kreacji w jednej.

Odpinana spódnica tiulowa na ślub

Fason typu 2w1, znany też pod nazwą overskirt dress, nie należy jeszcze do bardzo popularnych modowych trendów. W najbliższym czasie z pewnością to się zmieni, ponieważ model szturmem zdobywa serca przyszłych mężatek. Łatwo to zrozumieć, gdyż sukienka z odpinanym dołem pomysłowo łączy w sobie komfort ze znakomitym stylem. Kobieta, która ją założy, będzie wyglądać jak księżniczka, a jednocześnie właściwie nie odczuje na sobie dodatkowych warstw materiału. To zasługa tkaniny, z której powstaje odpinana część kreacji – tiulu. Wspomniany tiul wyróżnia się niesamowitą lekkością oraz zwiewnością. Przy jego pomocy można z łatwością zmienić prostą sukienkę w królewską suknię, dodając pyszny tren ciągnący się za panną młodą nawet na kilka metrów. Można również stworzyć z niego bogato zdobioną długą spódnicę, która po odpięciu odsłoni klasyczną mini bądź sukienkę rybkę. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji przyszłej właścicielki.

Zainteresowane kobiety coraz częściej mogą spotkać się z propozycjami 2w1 w katalogach mody ślubnej. Przyszłym pannom młodym, którym podobają się takie suknie ślubne Warszawa ma sporo do zaoferowania. W stolicy znajduje się mnóstwo profesjonalnych salonów z kreacjami z najnowszych kolekcji.

Suknia ślubna z odpinanym dołem – strzał w dziesiątkę

Sukienki posiadające część, którą można swobodnie odpinać, wyróżniają się licznymi zaletami. Główny atut to możliwość ograniczenia zakupu do jednego modelu, bez potrzeby zamawiania dwóch różnych sukni. Korzystna cenowo inwestycja ma także inne atuty. Suknia ślubna z odpinanym trenem może być zapierającą dech w piersiach kreacją, w której poza tiulem będą występować np. koronki, kokardki, kryształki Swarovskiego lub inne migoczące elementy. Po pozbyciu się ciężkiej od ozdób spódniczki czy trenu nosząca ją kobieta poczuje wyraźną ulgę. Jednocześnie jej sukienka zmieni się w zupełnie inny strój, którym może zaskoczyć gości.

Poza aspektem wizualnym znaczenie ma komfort właścicielki sukni. Niejednokrotnie po głównej części uroczystości panna młoda znika na dłuższą chwilę, aby się przebrać. Często potrzebuje do tego pomocnika, który wspiera ją przy zakładaniu stroju. Przy okazji pilnuje, aby zniszczeniu nie uległa ślubna fryzura czy sama suknia (np. nie ubrudziła się od makijażu). Sukienka z odpinanym dołem pozwala uniknąć tej czynności. Wystarczy jedynie kilka ruchów, aby pozbyć się niepotrzebnego już elementu.

Suknia ślubna 2w1 – dla kogo?

Suknie z odpinaną spódnicą to odpowiedź na potrzeby wielu panien młodych. Oryginalne rozwiązanie przypadło do gustu rzeszy kobiet, co pozwala zakładać, że trend na dobre zagościł w modzie ślubnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.