tel: +48 22 818 80 43
pierwszy-taniec-a-suknia-slubna

Pierwszy taniec a suknia ślubna – jak uniknąć problemów?

Suknie ślubne niejednokrotnie wprawiają gości w zachwyt. Zamawiane w ekskluzywnym salonie mody ślubnej lub szyte na zamówienie, składają się z wielu warstw, skrzą się od kryształków, cyrkonii albo cekinów. Poza urodą znaczenie ma również komfort, o czym panny młode przekonują się na długo przed przystąpieniem do pierwszego tańca. Może się okazać, że wymarzona kreacja krępuje ruchy oraz pozwala jedynie drobić małe kroczki w miejscu. Jak uniknąć takich problemów, wybierając idealną suknię?

Jak tańczyć w długiej sukience?

Suknie ślubne midi albo do samej ziemi należą do najczęściej wybieranych weselnych kreacji. To w pełni zrozumiałe, ponieważ kobiety prezentują się w nich nieziemsko. Co jednak w przypadku, gdy przecudna sukienka przeszkadza w chodzeniu, nie mówiąc już o tańcu? Na przyjęciach, na których nie przewidziano hucznej zabawy, panna młoda może włożyć śliczną, choć niewygodną kreację, ale przy zabawie do białego rana nie będzie to rozsądnym wyborem.

Długie fasony nie wykluczają pokazów tanecznych, choć niektóre mogą je w znacznym stopniu utrudniać. Jeden z nich to kreacje ze spódnicą na kole. Odpowiedź na pytanie, jak tańczyć w sukni ślubnej z kołem, brzmi prosto: ostrożnie. Lepiej nie wybierać zbyt małego koła, ponieważ ograniczy ruchy właścicielki sukienki. Z kolei zbyt duże będzie przeszkadzało panu młodemu, stanowiąc sztuczną barierę między tancerzami. Suknia na kole pozwala na powolne ruchy oraz dostojne kroki. Nadaje się do walca, natomiast przy tangu może się nie sprawdzić. Jeśli marzy nam się energiczny pierwszy taniec, lepszym rozwiązaniem będzie długi model o luźnym albo szerszym kroju.

Jak tańczyć w sukni rybce?

Do popularnych krojów o długości do ziemi należy tzw. rybka, znana także jako syrena. Wygląda pięknie, optycznie wydłuża, a zarazem wysmukla sylwetkę. Wymaga jednak określonego zachowania. To fason często zdobiony długim trenem, który przed tańcem należy podpiąć. Prócz tego panna młoda musi uważać przy podnoszeniu spódnicy.

W tym modelu materiał rozszerza się dopiero w okolicach połowy ud albo tuż przed kolanami. Niejednokrotnie przekłada się to na trudności przy większych krokach, może też być problematyczne przy bardziej złożonych figurach tanecznych. Rybka to niezwykle kobiecy, pełen wdzięku fason, który skłania noszącą go pannę młodą do dystyngowanych ruchów.

Odpowiednia suknia ślubna do tańca

Nieraz bywa tak, że przyszła mężatka ma określoną wizję swojego ślubu. Przykładowo, może od dziecka marzyć o założeniu rozkloszowanej sukni bądź, odwrotnie, modelu wąskiego i obcisłego. Inny fason nie wchodzi w grę. W trakcie przymiarek zmienia zdanie albo dochodzi do wniosku, że poradzi sobie w niewygodnej sukience mimo niedogodności. Warto jednak dobrze przemyśleć tę kwestę. Dzięki temu podczas wesela świeżo upieczona żona będzie cieszyć się swoim dniem, a nie męczyć w niekomfortowym stroju.

Panna młoda powinna poświęcić poszukiwaniom właściwej sukni odpowiednio dużo czasu, nawet jeśli będzie musiała odwiedzić niejeden salon ślubny Warszawa to miasto, w którym znajduje się wiele tego typu miejsc. Warto skorzystać z okazji oraz poznać przynajmniej kilka salonów. Narzeczona będzie mieć pewność, że przymierzyła wystarczającą liczbę kreacji, aby wytypować tę konkretną, przeznaczoną właśnie dla niej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.