tel: +48 22 818 80 43
przymiarka sukni ślubnej

Pierwsza przymiarka sukni ślubnej – przygotuj się do niej rozsądnie

Nadszedł ten dzień, gdy znalazłaś wreszcie tę jedyną, wymarzoną kreację na swój ślub. Po licznych wizytach w salonach ślubnych w końcu patrzysz na tę suknię, która spełnia Twoje gusta, ekspedientka znajduje Twój rozmiar, a Ty szczęśliwa biegniesz do przymierzalni. Wychodzisz i kreacja leży na Tobie doskonale. Mamy to! O takim finale poszukiwań stroju na ślub marzy każda z panien. Jednak rzeczywistość pisze inne scenariusze.

Wiele  kobiet zastanawia się jak wybrać suknię ślubną, która spełni ich oczekiwania. Niestety bez dokładnych przymiarek jest to niemożliwe. Podpowiadamy zatem, jak odpowiednio przygotować się do przymiarki sukni ślubnej i nie zwariować. To zadanie wymagające koncentracji oraz poświęcenia czasu, ale przede wszystkim dające dużo satysfakcji i radości.

Jak się przygotować do mierzenia kreacji ślubnej

Na pierwsze mierzenie warto wybrać się osobą towarzyszącą, najlepiej z tą, która widziała już model sukni podczas składania zamówienia, niech to będzie mama, siostra, przyjaciółka, ważne, aby był to ktoś o zbliżonym guście do Twojego. Udając się na pierwsze przymierzanie sukni ślubnej, zabierz ze sobą najwięcej akcesoriów, jakie zamierzasz założyć w dniu ślubu, biustonosz, buty, welon, ozdoby do włosów, biżuterię, bieliznę wyszczuplającą.

Jeśli planujesz wykonanie makijażu na ślub, wówczas zorientuj się, czy w salonie, w którym odbywać się będzie mierzenie sukni ślubnej, istnieje możliwość wykonania makijażu. Niektóre z takich miejsc oferują tego typu usługi. Możesz również uzgodnić z ekspedientką, że wykonasz go sama w domu. Nie musisz nakładać tony podkładu czu pudru, wystarczy podkreślić oczy i usta.

Dlaczego warto, abyś była umalowana podczas pierwszego przymierzania sukni ślubnej? Odpowiedź jest prosta, makijaż nadaje twarzy charakteru, podkreśla jej kształt. Podczas pierwszej przymiarki w wielu salonach suknię założyć pomaga ekspedientka. Jeśli będziesz miała makijaż, poinformuj ją o tym, wówczas będzie mogła zastosować środki zapobiegające jej zabrudzeniu.

Na co zwrócić uwagę podczas pierwszej przymiarki sukni ślubnej?

Po ubraniu wymarzonej kreacji nie spiesz się z oceną, pospaceruj po salonie, usiądź na krześle, schyl się, przeglądaj w lustrze zarówno z bliska, jak i z daleka. Dokładnie przyjrzyj się wszystkim detalom, wykończeniom sukni, materiałowi, z którego została uszyta, koronkom, haftom, cekinom oraz perełkom. Pamiętaj o ważnej kwestii, jeśli do sukni założysz dodatki, wówczas będziesz miała ogląd na całą sytuację. Dzięki temu dowiesz się, np. właściwie dobrałaś akcesoria, czy powinnaś zmniejszyć ilość tiulu lub falbanek przy kreacji.

Przymiarka sukni ma również na celu określenie, czy jej szerokość i długość jest odpowiednia, nawet jeśli wydaje Ci się, że założyłaś model w Twoim rozmiarze, to podczas mierzenia kreacji może okazać się, że będą konieczne poprawki. Reasumując pierwsza przymiarka sukni ślubnej, z reguły nie jest tą jedyną. Zwykle po naniesieniu poprawek przez krawcową, będzie konieczna kolejna wizyta w salonie. Wówczas skontrolujesz, czy zostały odpowiednio wprowadzone zmiany. Przymiarki są niezbędne, aby móc cieszyć się wymarzoną kreacją w tym szczególnym dniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.