tel: +48 22 818 80 43
jak dobrać odcień sukni do skóry

Odcień sukni a typ urody – jak dopasować kreację?

Coraz więcej panien młodych decyduje się na suknię ślubną w kolorze innym niż biały. Dużą popularnością cieszą się kreacje w odcieniach różu, ecru czy beżu. By w pełni podkreślić urodę panny młodej, kolor sukni ślubnej powinien współgrać z jej karnacją. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę. Dobrze jest też przymierzyć różne odcienie w salonie z sukniami ślubnymi.

Typy kolorystyczne – jakim z nich jesteś?

Ustalenie typu urody ma kluczowe znaczenie nie tylko przy wyborze ślubnej kreacji, lecz także wszystkich innych elementów garderoby. Wizażyści rozróżniają chłodne i ciepłe odcienie karnacji, a wśród nich podtypy, określane nazwami pór roku. Lato i Zima należą do grupy tonacji chłodnych, Wiosna i Jesień to reprezentantki gamy ciepłej. By określić swój typ kolorystyczny, trzeba wziąć pod uwagę pigmentację skóry, jej podatność na opalanie się, kolor oczu i włosów (naturalny). Lato wyróżnia się jasną, oliwkową cerą (często z piegami i zaczerwienieniem) i blond lub brązowymi włosami w chłodnym odcieniu. Skóra Zimy jest porcelanowa lub oliwkowa, a włosy i oczy w kontrastowym kolorze – zawsze ciemne. Pani Wiosna łatwo się opala, ma jasne tęczówki i włosy z ciepłym refleksem. Jasną cerę Jesieni często zdobią piegi. Panie o tym typie urody mają rude lub kasztanowe włosy i oczy w ciepłym odcieniu.

Kolor sukni ślubnej a typ urody panny młodej

W białej sukni ślubnej zjawiskowo prezentuje się Zima. Ten kolor pięknie podkreśla jasną cerę oraz dobrze kontrastuje z ciemnymi włosami. Różowa suknia ślubna, utrzymana w chłodnej tonacji kolorystycznej, uwypukli także urodę pani o chłodnej urodzie. Sukienki ślubne kolorowe to doskonały wybór dla tych kobiet, którym w bieli nie jest do twarzy. Panny młode, mające karnację w ciepłym odcieniu, mogą zdecydować się na suknie ślubne w kolorze ecru bądź szampana. Beżowa suknia ślubna znakomicie uwydatnia urok Wiosny i Jesieni. Żeby podkreślić delikatność swojej urody, Wiosna powinna wybrać kreację ślubną z perłowym refleksem – może to być na przykład kremowa. Dla Jesieni wręcz stworzone są takie kolory jak waniliowy, brzoskwiniowy czy szampański. Paniom o tym typie urody pasują także suknie ślubne ecru Dla kogo jeszcze poleca się ten kolor? Panna młoda Lato również wygląda w nim korzystnie. Suknia ślubna pudrowy róż podkreśli walory chłodnych typów karnacji.

Nie tylko fason, ale i barwa ma wpływ na to, jak prezentuje się suknia ślubna Kolor odpowiednio dobrany sprawi, że panna młoda będzie czuć się i wyglądać oszałamiająco w najważniejszym dla niej dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.