tel: +48 22 818 80 43

O czym musi pamiętać przyszła Panna Młoda?

Organizacja ślubu wymaga załatwienia wielu spraw i dopięcia najdrobniejszych szczegółów. Choć narzeczeni najczęściej wiele decyzji podejmują wspólnie, są też kwestie, które dotyczą wyłącznie przyszłej Panny Młodej. Podpowiadamy, o czym Panna Młoda powinna pamiętać przed tym ważnym dniem.

Czym jest checklista Panny Młodej?

Terminarz ślubny to długa lista zadań związanych z organizacją ślubu i przyjęcia weselnego. Rozpisany w punktach ułatwia narzeczonym oznaczenie już załatwionych spraw. Aby ułatwić sobie ślubne przygotowania, warto dokładnie zapoznać się z treścią, jakie zawiera osobna checklista Panny Młodej. Są to głównie kwestie związane z jej strojem oraz wizerunkiem. Zanim bowiem stanie ona na ślubnym kobiercu, musi zadbać o swój strój, makijaż, fryzurę i inne dodatki.

O czym Panna Młoda powinna pamiętać? Formalności przedślubne

Niezależnie od tego, czy narzeczeni planują ślub kościelny, czy cywilny, każdy z nich wiąże się z konkretnymi wymogami formalnymi. Są to sprawy, których nie można zostawiać na ostatnią chwilę. Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w kancelarii parafialnej pomoże rozeznać się, jakie dokumenty należy dostarczyć i w jakim terminie. Potrzebne będą między innymi skrócone odpisy aktów urodzenia oraz metryka chrztu. W przypadku ślubu kościelnego konieczne będzie uczestnictwo w naukach przedmałżeńskich.

Must have dla Panny Młodej – suknia ślubna

Wybór sukni ślubnej to jedna z ważniejszych pozycji, jakie zawiera checklista Panny Młodej. W zależności od preferencji może być to suknia używana lub nowa. O czym Panna Młoda powinna pamiętać, jeżeli chce zamówić suknię w salonie? Wśród informacji, których potrzebuje, powinna się znaleźć:

  • informacja o terminie pierwszej wizyty;
  • wskazana liczba osób, które mogą jej towarzyszyć;
  • konkretna cena sukni;
  • liczba koniecznych przymiarek;
  • termin odbioru sukni;
  • sposób jej przechowywania;
  • rodzaj pasujących dodatków – bielizny, biżuterii czy butów.

Jako że suknia ślubna to absolutny must have dla Panny Młodej nie należy zwlekać ze złożeniem zamówienia. Najlepiej, aby suknia była gotowa miesiąc przed planowaną uroczystością.

Wybór butów

Poszukiwania ślubnego obuwia można rozpocząć tuż po zamówieniu ślubnej kreacji. Ważne, aby buty pasowały do niej nie tylko stylem czy kolorem, ale również wysokością. Aspekt wielkości obcasa należy rozważyć jeszcze przed zamówieniem sukni po to, by krawcowa mogła dobrze oszacować wzrost przyszłej Panny Młodej. Gdy buty będą już wybrane, należy zabierać je na wszystkie przymiarki sukni. Da to najpełniejszy obraz tego, jak kreacja będzie się układać i jaka powinna być jej długość. Coraz więcej kobiet decyduje się też na zakup zapasowej pary wygodnych butów, które zakładają już w trakcie przyjęcia.

Fryzura ślubna

Checklista Panny Młodej zawiera także umówienie wizyty u fryzjera. Piękna fryzura to istotny element ślubnej stylizacji. Fantazyjne upięcia bądź koki nierzadko wiążą się z koniecznością zakupu lub wypożyczenia ozdobnych dodatków do włosów, o czym również należy pamiętać. Ze względu na to, że wykonanie ślubnej fryzury wymaga sporych zdolności, warto udać się do sprawdzonego fryzjera. Aby upewnić się, czy dana stylizacja będzie odpowiednia, można skorzystać z usługi fryzury próbnej. W ten sposób przyszła Panna Młoda odpowiednio wcześniej oceni, czy dobrze się czuje w danej fryzurze oraz, czy korzystnie się w niej prezentuje. Pozwoli to uniknąć rozczarowań w dniu ślubu.

Makijaż i manicure

Poza kreacją i fryzurą ślubny wizerunek dopełni także makijaż oraz manicure. Makijaż próbny zwyczajowo umawia się na około 2 tygodnie przed weselem. Jednak wyboru profesjonalnej wizażystki należy dokonać nawet kilka miesięcy przed planowaną uroczystością. Podobnie jak fryzjerzy również ci specjaliści mają sporo pracy, stąd wynika konieczność wczesnej rezerwacji terminu.

Makijaż powinien pasować do sukni ślubnej i dodatków. Dlatego na makijaż próbny warto zabrać ze sobą zdjęcie sukni ślubnej, wymarzonego bukietu oraz biżuterii. Pomoże to makijażystce w stworzeniu spójnej i atrakcyjnej koncepcji makijażu ślubnego. Pasujący manicure należy wykonać kilka dni przed uroczystością. Unikniemy wtedy ewentualnych ubytków czy pojawieniu się odrostów. Wcześniej można umówić się na ślubny pedicure.

Bukiet ślubny

Nieodłączny must have dla Panny Młodej to także bukiet ślubny. Wbrew pozorom ten dodatek ma ogromny wpływ na cały wizerunek. Dobrze dobrany kolor kwiatów świetnie podkreśli atuty kobiecej urody, a kształt bukietu idealnie uwypukli walory damskiej sylwetki. Kiedy wybrać bukiet ślubny? Decyzję o tym, jak ma wyglądać bukiet, przyszła Panna Młoda podejmuje dość późno. Najlepiej, aby wiązanka pasowała do całej koncepcji przyjęcia. Dlatego ważny jest tutaj styl wesela, wybrany kolor przewodni i rodzaj pozostałych dekoracji florystycznych, które znajdą się na sali. Bukiet powinien także uzupełniać charakter ślubnej kreacji.

O czym Panna Młoda powinna pamiętać, gdy pozna wszystkie punkty swojej ślubnej checklisty? O pozytywnym podejściu do czekających ją zadań. W końcu wszystkie przybliżają ją do jednego z piękniejszych dni w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.