tel: +48 22 818 80 43

Minimalistyczne suknie ślubne. Mniej znaczy więcej!

Zmieniają się trendy i kobiece gusta, ale klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Panny młode wiedzą, że aby wyglądać pięknie w tym wyjątkowym dniu, nie muszą decydować się na bogato zdobioną, nierzadko ciężką i niewygodną kreację. Coraz chętniej wybierają proste suknie ślubne, które zachwycają, ale nie przyćmiewają urody przyszłej mężatki. Ponadczasowe i uniwersalne stroje zawsze znajdą uznanie w oczach zaproszonych i samej młodej pary.

Klasyczne suknie ślubne – potencjał dodatków

Planując zakup ślubnej kreacji, panna młoda wpada niekiedy w pułapkę marzenia o byciu księżniczką, zapominając, że i tak zostanie królową balu. Jeśli na co dzień w jej garderobie gości minimalizm, założenie sukni z wieloma warstwami tiulu, koronkami i kryształkami może sprawić, że spędzi noc czując się niekomfortowo.

Odpowiedzią na potrzeby miłośniczek klasyki jest skromna suknia ślubna. Daje wiele możliwości wyeksponowania piękna głównej bohaterki uroczystości i zwrócenia uwagi gości na inne walory niż strojna kreacja. Pozwala m.in. na większą swobodę w doborze detali, które przy szykownych sukniach pozostają w cieniu, czyli biżuterii, butów bądź fryzury na ślub. Do gładkiej sukienki bez problemu dobierzemy zarówno okazały naszyjnik, jak i subtelny wisiorek na cienkim łańcuszku. Zależnie od preferencji uzyskamy albo efekt zaskoczenia tym, jak świetnie pasują do siebie tak różne elementy, albo harmonijną kompozycję.

Suknie ślubne proste i eleganckie

Falbanami i dużą liczbą kamieni lub cekinów łatwo obciążyć sylwetkę, przytłoczyć ją i optycznie skrócić. Tu można przeczytać o fasonach dla niskiej panny młodej. Skromne suknie ślubne zapewniają wygląd wytworny, a przy tym w dobrym guście. Nie ma przy nich ryzyka uzyskania efektu przerysowania i braku umiaru.

Trzeba tu podkreślić, że minimalistyczne suknie ślubne cechują się mniejszą liczbą zdobień, ale nie muszą wcale być nudne. Nierzadko zaskakują krojem, np. asymetrycznym dekoltem czy głębokim wycięciem na plecach. W zależności od preferencji prostotę formy można przełamać oryginalnym akcentem w stylu nietypowych rękawków lub przykuwającym wzrok rozcięciem sięgającym do uda.

Prosta suknia ślubna wyróżnia się licznymi zaletami, z których największa to niewymuszona elegancja. Modele z tej kategorii zazwyczaj szyje się z wysokiej jakości szlachetnych materiałów, które perfekcyjnie leżą na każdej figurze. Prezentują się znakomicie bez względu na to, czy tkaniną, z jakiej powstały, jest zwiewny szyfon lub muślin, czy może cięższy atłas, satyna bądź organza.

Klasyczne sukienki wybierane na ślub stanowią idealną bazę do tworzenia różnorodnych stylizacji. Nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużym zainteresowaniem panien młodych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.