tel: +48 22 818 80 43
bukiet slubny

Mikroślub – nowy trend ślubny

Kameralna ceremonia połączona ze świętowaniem w gronie najbliższych to jeden z najnowszych trendów ślubnych. Do wyprawiania niewielkich wesel wielu przyszłych nowożeńców zmusiła sytuacja związana z koronawirusem, ale coraz częściej narzeczeni decydują się na taką formę celebrowania również z innych względów. Jak wygląda wesele w czasie koronawirusa i czy mikrośluby mają szansę pozostać popularne na dłużej?

Ślub a koronawirus – co należy wiedzieć?

Ze względu na obowiązujące restrykcje liczba osób mogących wziąć udział w przyjęciu weselnym została ograniczona. Wesele w pandemii przez długi czas oznaczało jedynie tak zwane mikrośluby, a zamiast hucznego przyjęcia wyprawiano kameralny, kilkuosobowy obiad. Pary, które nie zdecydowały się na przełożenie ceremonii na inny termin, musiały zrezygnować z zaproszenia dalszej rodziny czy znajomych. Idea niewielkich ceremonii dla wielu osób okazała się jednak całkiem atrakcyjnym rozwiązaniem, przywodząc na myśl śluby na opustoszałej plaży czy takie w towarzystwie jedynie świadków i rodziców. Wiele zmian nastąpiło też w funkcjonowaniu salonów ślubnych w Warszawie.

Czym jest mikroślub?

Ten nowy i coraz popularniejszy trend to najprościej mówiąc mały ślub oraz wesele. Bierze w nich udział tylko najbliższa parze młodej rodzina i przyjaciele. Robiąc listę gości weselnych, pomija się osoby, które jedynie wypada zaprosić, mimo że od dawna nie utrzymuje się z nimi kontaktu. Często w tym wypadku odchodzi się też od standardowych dekoracji weselnych, a także obficie zastawionych stołów. Popularne jest wykorzystanie do dekoracji elementów pleneru, a po ślubie gości zaprasza się na przykład na kolację. Inną kwestią, która pojawiła się w czasie pandemii są zasady bezpieczeństwa w czasie ceremonii. Aby zadbać o ochronę siebie i gości warto pomyśleć o zasłanianiu ust oraz nosa, w czym pomoże specjalna maseczka ślubna. Na rynku dostępne są piękne ozdobne wersje, na przykład koronkowe, które doskonale dopasują się do ślubnej stylizacji. Nie zapominajmy jednak o standardowych dodatkach ślubnych.

Zalety małej ceremonii ślubnej

Kameralny ślub przynosi wiele możliwości, które trudno byłoby zrealizować w przypadku hucznego wesela. Tutaj najważniejsza jest para młoda i jej odczucia, a nie to, aby zadowolić gusta gości. Dlatego często narzeczeni wybierają wymarzone przez siebie miejsce ślubu oraz wesela, takie jak plaża, ogród lub ulubiona restauracja. Przy małej liczbie gości znacznie łatwiej wybrać tak wyjątkowe miejsce i wszystko lepiej zorganizować. Rozdanie zaproszeń ślubnych zajmie też zdecydowanie mniej czasu niż w przypadku dużej ceremonii. Ponadto, para młoda ma więcej czasu na celebrowanie swojego najważniejszego dnia, jak i również na rozmowę z każdym z gości.
Podsumowując, mały ślub to przede wszystkim skupienie na parze młodej oraz jej wyobrażeniach odnośnie do wyglądu tego wyjątkowego dnia. Czasem, chcąc zaspokoić potrzeby gości, łatwo zapomnieć o tym, że ta ceremonia ma dwóch najważniejszych uczestników i to im ma być w tym dniu najlepiej. Mikroślub to możliwość spełnienia wielu marzeń o idealnym ślubie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.