tel: +48 22 818 80 43
suknie slubne kijowska warszawa

Krótka czy długa suknia ślubna? Trendy 2019

Przy wyborze sukni ślubnej pojawia się wiele wątpliwości. Jaki krój, w jakim kolorze, i wreszcie: długa czy krótka? Choć kreacja na ten wielki dzień utożsamiana jest głównie z białą sukienką po samą ziemię, panny młode coraz odważniej sięgają po krótsze fasony. Eleni Dress podpowiada, na jakie aspekty zwrócić uwagę, wybierając długość kreacji do ślubu.

Trendy w modzie ślubnej

Co na temat długości ślubnej kreacji podpowiadają trendy? Jak zwykle są one bardzo rozległe i zróżnicowane, przez co dają bardzo dużą dowolność w kwestii wyboru odpowiedniej sukienki. Modna jest obecnie zarówno długa suknia ślubna, jak i jej krótsza wersja. Wśród tych drugich fasonów dużym zainteresowaniem cieszą się sukienki do kolan, o długości 7/8, a także kreacje z dłuższym tyłem. Popularnością cieszą się projekty z piórami, kryształkami, a także z kaskadami falbanek. Bardzo modne są koronki, kwiatowe motywy oraz pastelowe wstawki.

Suknia ślubna a wygoda

Trendy inspirują i podpowiadają, na jakie fasony warto zwrócić uwagę, jednak przy odwiedzinach w salonie ślubnym w Warszawie i wyborze ślubnej kreacji nie powinny grać pierwszych skrzypiec. Znacznie ważniejsze jest to, w jakiej sukience panna młoda poczuje się swobodnie oraz atrakcyjnie. Krótka suknia ślubna z pewnością oznacza większą wygodę. Łatwo ją ubrać i zdjąć, pozostawia również więcej swobody w poruszaniu się czy w tańcu, ponieważ nie ma trenu czy wielu warstw materiału. Dzięki temu jest także lekka i bardziej przewiewna, więc świetnie sprawdzi się w najgorętsze, letnie miesiące. Długa suknia ślubna to z kolei klasyka. Odpowiednio dopasowana, wykonana z dobrej jakości materiałów zapewni pannie młodej komfort. Ponadto dłuższa spódnica jest w stanie zamaskować więcej niedoskonałości figury niż krótsza.

Jak dopasować do sylwetki?

Długa suknia ślubna sprawia, że kobieta wygląda jak księżniczka, krótsza z kolei powoduje, że stylizacja ślubna nabiera lekkości, a sama panna młoda zyskuje dziewczęcy wygląd. A jak długość sukienki ma się do sylwetki? Krótkie fasony wybierają przede wszystkim panie, które są dumne z długich, zgrabnych nóg i chcą je pokazać. Według stylistów krótka suknia ślubna pasuje przede wszystkim paniom drobnym oraz filigranowym. Wyższe panny młode dobrze wyglądają w sukienkach z dłuższym tyłem lub w kreacjach o kroju asymetrycznym. Zapraszamy do artykułu opisującego jakie fasony sukien będą odpowiednie dla puszystych panien młodych.

Suknia krótka vs długa

Zarówno krótkie, jak i długie kreacje ślubne mają swoje zwolenniczki, dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która długość okaże się lepsza. Jeśli jesteś tradycjonalistką i nie wyobrażasz sobie innej sukienki ślubnej niż do ziemi, poszukaj wśród długich kreacji. A może masz ochotę na odrobinę ślubnego szaleństwa, cenisz sobie swobodę ruchów, albo po prostu chcesz jeszcze wykorzystać sukienkę ślubną przy innych okazjach? Zdecyduj się na krótką wersję ślubnego stroju. Pamiętaj, że to Twój dzień i najważniejsze jest to, żebyś czuła się w swojej ślubnej kreacji cudownie i wyjątkowo.

Sprawdź nasze kolekcje ślubne!.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.