tel: +48 22 818 80 43
Kiedy zacząć szukać sukni ślubnej? blog salonu ślubnego Eleni Dress

Kiedy zacząć szukać sukni ślubnej? Terminy, które warto znać

Chociaż wiele osób utożsamia zakup sukni ślubnej z finalizacją przygotowań do ślubu, nie warto czekać z nim na ostatnią chwilę. Im bliżej ślubu, tym więcej spraw i przygotowań na głowie Panny Młodej, które mogą przeszkadzać w radosnym dopasowywaniu kreacji. Z tego powodu w związku z wyborem sukni ślubnej warto zachować bezpieczny margines czasowy. Kiedy dokładnie warto zacząć szukać sukni ślubnej i z czego wynikają poszczególne terminy? Odpowiedzi postaramy się udzielić w niniejszym artykule.

Ile wcześniej szukać sukni ślubnej?

Podczas planowania tej wyjątkowej uroczystości jednym z kluczowych pytań, jakie zadają sobie przyszłe panny młode jest to, na ile przed ślubem wybierać suknię. Optymalny termin zależy od wielu kwestii, takich jak zasoby finansowe, preferencje co do fasonu czy też praca nad sylwetką w okresie przed uroczystością. Wbrew pozorom sukni ślubnej nie opłaca się kupować ze zbyt dużym wyprzedzeniem czasowym. Po pierwsze, z biegiem czasu nasze preferencje estetyczne mogą ulec zmianie, na przykład wraz z wejściem nowej kolekcji i zmianą mody. Po drugie, zakup sukni ślubnej przed czasem to niepotrzebne źródło stresu związane z utrzymaniem stałej wagi.

Zatem kiedy kupić suknię ślubną? Z doświadczenia profesjonalistów zawodowo zajmujących się planowaniem ślubu wynika, że w przypadku zakupu sukni w Polsce optymalny czas stanowi od 6 do 8 miesięcy przed planowaną datą ślubu. Warto przy tym zaznaczyć, że jest to tak zwana bezpieczna opcja, w której można rozpocząć poszukiwania, złożyć zamówienie na suknię i nanieść ewentualne poprawki na kreację. Taki margines czasu pozwala Pannie Młodej mieć gotową suknię ślubną w swojej garderobie na miesiąc przed ślubem.

Ile się czeka na uszycie sukni ślubnej?

Dla kobiet o oryginalnym guście, które pragną wejść w posiadanie niepowtarzalnej sukni ślubnej, dobrą alternatywę może stanowić zlecenie uszycia sukni na zamówienie. Warto jednak wziąć pod uwagę to, ile czeka się na suknię ślubną. Suknia szyta według indywidualnego projektu wymaga wizyty w salonie krawieckim z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Optymalny czas na uszycie sukni ślubnej wynosi zatem minimum osiem miesięcy. Wówczas można na spokojnie ustalić własną wizję sukni z projektantką, wybrać odpowiedni fason oraz materiały, a w razie potrzeby także zasugerować ewentualne poprawki. Jeśli zatem planujemy zakup sukni na indywidualne zamówienie, nie zwlekajmy z jego złożeniem z bezpiecznym marginesem czasowym przed swoim ślubem. Podobny czas należy zarezerwować na zakup sukni z zagranicy.

Kiedy kupić suknię ślubną gotową?

Ze względów finansowych, ale także praktycznych, większość panien młodych decyduje się na zakup gotowej sukni ślubnej. Nie oznacza to jednak, że suknię można kupić w dowolny dzień przed ślubem. Krój sukni wybrany w salonie w większości i tak wymaga poprawek. Mają one bardzo duże znaczenie w jak najlepszej prezentacji sylwetki, ale również dla wygody noszenia. Zatem po wyborze sukni ślubnej w profesjonalnym salonie zostaną pobrane wszelkie miary, a następnie suknia zostanie do nich dostosowana. Część salonów wykona taką usługę w krótkim terminie, ale popularne miejsca mogą mieć na tyle duże obłożenie, że na suknię trzeba poczekać nawet kilka miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.