tel: +48 22 818 80 43
jak przechowywac suknie slubna

Jak przechowywać suknię ślubną przed uroczystością?

Przygotowania do ślubu trwają zazwyczaj etapami. Zakup sukni ślubnej to duże przedsięwzięcie, które wymaga odpowiednio dużo czasu, dlatego wiele panien młodych kupuje suknię na długo przed uroczystością. Suknia musi być jednak właściwie przechowywana, żeby nie doszło do trwałych odgnieceń czy uszkodzenia lub poplamienia materiału. Dlatego przed zakupem warto dowiedzieć się, jak przechowywać suknię ślubną przed ślubem, by cały czas świetnie się prezentowała.

Pokrowiec na suknię ślubną

Suknia potrzebuje odpowiedniego pokrowca. Sklepy z modą ślubną zazwyczaj oferują swoim klientom suknię już w pokrowcu, aby te nie musiały martwić się przyszykowaniem dopasowanego pokrowca. Suknia ślubna w folii to nie najlepszy pomysł, ponieważ przechowywana w niej suknia mogłaby ulec przebarwieniom oraz zniszczeniu z powodu braku dostępu powietrza. Podobnie nie najlepszym pomysłem jest worek próżniowy, ponieważ może spowodować on nieodwracalne zagniecenia, które będzie bardzo ciężko wyprasować. Dużo lepszym pomysłem będzie oddychający, specjalnie przystosowany pokrowiec zapewniający odpowiednie warunki do tego, aby suknia przetrwała do ślubu w nienaruszonym stanie. Pokrowiec musi być ciemny i stosunkowo gruby, aby suknia nie miała kontaktu ze światłem i się nie odbarwiła.

Czy suknia ślubna może leżeć?

Suknia ślubna raczej nie powinna być przechowywana na leżąco przed uroczystością, zwłaszcza jeśli posiada dużo zdobień, drapowań i warstw materiału. Pod wpływem własnego ciężaru mogłaby się ona odkształcić i pognieść, a skomplikowane kreacje bardzo ciężko się prasuje. W przypadku skromniejszych, prostych sukien można pokusić się o ich położenie, jednak należy zrobić to bardzo ostrożnie. Trzeba przede wszystkim znaleźć odpowiednie miejsce na suknię ślubną. Nie można na niej kłaść innych ubrań, sama też powinna leżeć wyłącznie na pustej półce. Sukni nie składamy, musi być ona rozłożona płasko bez zaginania materiału. Najlepiej zapakować ją we właściwej wielkości, dedykowane kartonowe pudełko.

Jak powiesić suknię ślubną?

Suknię ślubną najlepiej przechowywać na specjalnym stelażu, jednak możliwe jest również jej powieszenie na odpowiednio wyprofilowanym wieszaku. Powinna mieć ona dużo miejsca i nie być ściśnięta pomiędzy innymi ubraniami. Wieszak powinien być szeroki, najlepiej, jeśli ma dodatkowe haczyki na wstążeczki znajdujące się po bokach sukni, zwłaszcza gdy sukienka ma cienkie ramiączka. Wieszanie sukienki o cienkich ramiączkach na wieszaku mogłoby doprowadzić do ich rozciągnięcia.

Gdzie powiesić suknię ślubną?

Wiele przyszłych panien młodych nie wie, gdzie powinno wieszać się suknię ślubną i decyduje się na schowanie jej na strychu czy w ciasnej garderobie. Ważne jest, aby umieścić ją w miejscu, gdzie nie ma dużych wahań temperatury, najlepiej, jeśli nie jest tam zbyt ciepło. Na suknię nie powinny padać bezpośrednio promienie słoneczne, nie może być ona również narażona na wilgoć unoszącą się w powietrzu, dlatego nieocieplony strych, czy piwnica nie będzie dobrym miejscem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.