tel: +48 22 818 80 43
bledy podczas wyboru i kupowania sukienki slubnej

10 najczęstszych błędów podczas wyboru i kupowania sukienki ślubnej

Zakup sukni ślubnej to stresujące zadanie, z którym prędzej czy później musi zmierzyć się każda panna młoda. Pod wpływem emocji wiele kobiet ma skłonność do popełniania podobnych błędów w trakcie wyboru i kupowania sukienki ślubnej. Warto zapoznać się z nimi szczególnie przed wizytą w salonie sukien ślubnych, aby zminimalizować ryzyko nietrafionego zakupu.

Niewygodna suknia ślubna

Czy suknia ślubna musi być ciasna, aby dobrze wyglądała na ciele? To zdecydowanie błędne przekonanie, które nie powinno przyświecać podczas poszukiwań idealnej kreacji. Owszem, dopasowana suknia ślubna ładnie podkreśla kształty. Nie może jednak uniemożliwiać swobodnego poruszania się, na przykład w trakcie tańca na weselu. Dlatego podczas przymiarek sukni ślubnej koniecznie należy sprawdzić, czy wybrany rozmiar pozwala komfortowo schylać się, kucać albo wyciągać ręce do góry.

Przymiarki bez butów

Wysokość obcasa w obuwiu, jakie chcemy założyć na swój ślub, ma istotny wpływ na długość i ułożenie sukni. Warto zatem zabrać ze sobą na przymierzenie sukien ślubnych choćby poglądowe buty, żeby zweryfikować, czy aby na pewno tren sukni wymaga podpinania. Pozwoli to zaoszczędzić czas na kolejne poprawki. Z odpowiednim obuwiem można także na bieżąco zweryfikować, jak klękać w sukni ślubnej, aby nie zniszczyć trenu.

Zbyt wiele osób doradzających w wyborze

Podczas przymierzania sukien ślubnych dobrze jest zasięgnąć obiektywnej opinii zaufanej osoby. Zwykle sprawia ona, że wizyta w salonie sukien ślubnych jest mniej stresująca dla przyszłej panny młodej. Mimo że warto zabrać na przymiarki swoją mamę albo przyjaciółkę, lepiej zrezygnować z wyprawy do salonu w towarzystwie kilku koleżanek lub mamy wraz z ciotkami. Im więcej osób, tym bardziej zróżnicowane opinie na temat kreacji. Może zatem okazać się, że każdej z doradczyń będzie podobać się inny fason sukni ślubnej, co jedynie utrudni przyszłej pannie młodej samodzielny wybór.

Nadmiar ozdobników

Każda z nas ma inne wyobrażenia względem wymarzonej sukni ślubnej. Jedne kobiety stawiają na minimalizm, inne natomiast lubią koronki oraz błyskotki. Ważne jednak, aby nie przesadzić w stronę nadmiaru ozdobników. Przykładowo bogato dekorowana suknia z koronką oraz połyskującymi kryształkami wymaga bardziej stonowanej biżuterii i innych dodatków. Jeśli natomiast wybierasz prostą suknię ślubną o gładkim materiale, możesz zestawić ją z efektowną kolią, bransoletką czy wiszącymi kolczykami.

Zwlekanie z zakupem na ostatnią chwilę

Natłok obowiązków związanych ze ślubem, plany dotyczące pracy nad sylwetką lub po prostu stres i odkładanie zakupu sukni ślubnej na ostatnią chwilę, są częstym i popularnym błędem panien młodych. Oczywiście nie warto kupować sukni za wcześnie, jednak warto zarezerwować kilkumiesięczny margines czasowy na dopasowanie sukni do sylwetki u krawcowej. W przypadku sukni szytej na specjalne zamówienie kreację najlepiej wybrać już z rocznym wyprzedzeniem.

Cały budżet zarezerwowany wyłącznie na suknię

Chociaż suknia ślubna to najważniejszy element kreacji panny młodej, nie należy zapominać także o koszcie butów, fryzury, welonu, biżuterii oraz innych, opcjonalnych dodatków, takich jak torebka czy bolerko. Zbyt droga suknia ślubna może uszczuplić środki przeznaczone na akcesoria, przez co trzeba zmierzyć się z koniecznością zakupu na przykład  tanich, niewygodnych szpilek. Z tego powodu panna młoda powinna planować swój budżet na kreację całościowo, wliczając do niego sukienkę.

Zakup sukni bez przymiarek

To najczęstszy błąd kobiet, które zamawiają kreacje przez internet, zwykle skuszone ich atrakcyjnymi cenami. Po otrzymaniu paczki może okazać się, że przyszła za mała suknia ślubna, a nie każdy producent szyje w taki sposób, aby powiększenie sukni ślubnej było możliwe. Wówczas pozostaje tylko niepotrzebne rozczarowanie i konieczność pokrycia kosztów zwrotu towaru. Powiększenie sukni ślubnej to zwykle alternatywa dla posiadaczek droższych kreacji z profesjonalnych salonów sukien ślubnych. Posiadają one niezbędne zaszewki, które fachowa krawcowa wykorzysta na poszerzenie sukni ślubnej.

Samodzielne poprawki

Nawet jeśli na co dzień panna młoda lubi eksperymentować ze swoimi ubraniami, przeróbki sukni ślubnej zdecydowanie najlepiej zlecić specjaliście. Delikatny materiał sukni ślubnej wymaga fachowej opieki, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z drobną plamką na dekolcie, czy za mała suknia ślubna wymaga poszerzenia.

Chudnięcie do wymarzonego rozmiaru

W dniu ślubu chcemy wyglądać jak najpiękniej, dlatego wiele panien młodych planuje odchudzanie. Jednak na 3-4 miesiące przed ślubem warto już utrzymywać stałą wagę, nieważne jaka by ona była. Dzięki temu można mieć gwarancję, że wybrana suknia ślubna będzie dobrze dopasowana do posiadanej sylwetki. Lepiej wziąć pod uwagę, że zwykle chudniemy nierównomiernie. Może okazać się, że część obwodów się zgadza, a niektóre nadal nie są odpowiednie. Za duża suknia ślubna to spory stres, jednak zwykle da się ją jeszcze poprawić poprzez zwężenie. Najczarniejszy scenariusz to jednak za ciasna suknia ślubna i szukanie krawcowej, skorej do trudnych poprawek, na ostatnią chwilę.

Przymierzanie tylko jednego fasonu sukni

Nawet jeśli mamy już swój wymarzony krój sukni ślubnej, podczas przymiarek warto przetestować kilka różnych wariantów. Nierzadko nasze oczekiwania odbiegają od rezultatu w rzeczywistości. To, że ulubionym fasonem jest klasyczna księżniczka, wcale nie znaczy, że najlepiej on pasuje do przyszłej pani młodej. W profesjonalnym salonie sukien ślubnych mamy szansę przekonać się, czy lepszego rozwiązania nie stanowi na przykład suknia typu empire albo syrenka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.